pasi in lumina invierii
Asociaţia Studenţilor Teologi Ortodocşi (ASTO), din cadrul Facultăţii de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” a Universităţii din Bucureşti, organizează cea de-a cincea ediţie a Concertului cu scop caritativ "Pași în lumina Învierii".
Evenimentul se va desfăşura la Biserica Sfântul Elefterie Nou din București, în ziua de joi, 19 aprilie 2018, ora 18:30.

La acest concert sunt invitați:
• Grupul Psaltic Tronos al Patriarhiei Române – Dirijor Protopsalt Arhid. Mihail Bucă;
• Corala Bărbătească Ortodoxă Te Deum Laudamus – Dirijor Pr. Lect. Dr. Zaharia Matei;
• Corul Vlaho-Bizantin – Dirijor Arhid. Prof. Constantin Stoica.
La acest concert se vor interpreta cântări din perioada pascală, lucrări din repertoriul religios, psaltic și coral.
Intrarea va fi liberă!
Suma de bani strânsă în urma acestui concert cu scop caritativ va fi redirecționată către Geanina Ionelia Bratu (diagnosticată acum un an cu o tumoră malignă de rinofaringe. În momentul actual urmează un tratament la o clinică din Turcia, costurile acestuia, estimându-se la aproximativ de 30.000 Euro).

HARTA Strada Sfântul Elefterie Nr 3, București
Sursa text: Facebook