ColindeTronos32 nAsociaţia Studenţilor Teologi Ortodocşi (ASTO), din cadrul Facultăţii de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” din Bucureşti, organizează, cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel, cea de-a şaptea ediţie a Concertului de colinde cu scop caritativ "După datini, colindăm!".

La acest concert sunt invitați:
• Grupul Psaltic "Tronos" al Patriarhiei Române – Protopsalt Arhid. Mihail BUCĂ;
• Corala "Nicolae Lungu" a Patriarhiei Române - Dirijor Pr. Lect. Dr. Stelian IONAȘCU;
• Letiţia Boroi Vişoiu

Evenimentul se va desfăşura în Atriumul Bibliotecii Naţionale a României, în ziua de luni, 11 decembrie 2017, începând cu orele 18:00.
Intrarea va fi liberă!
Suma de bani strânsă în urma acestui concert va fi transformată în bunuri şi direcţionată către un caz umanitar prezentat de Asociația P.A.V.E.L. (asociația părinților care au copii bolnavi de cancer, leucemii si anemii grave).
Vă aşteptăm cu drag!