concertMadrigal
În 2 august, de la ora 20:00, vă invităm la un concert aniversar, de cea mai înaltă ținută, susținut de Corul Național "Madrigal - Marin Constantin", care anul acesta împlinește 55 de ani de existență neîntreruptă.

În cadrul acestui concert, eveniment care se va desfășura în aer liber, în spațiul Cantus Mundi Fest de la Romexpo, vor fi prezenți unii dintre cei mai importanți artiști ai momentului: Marcel Iureș, Ion Marin, Felicia Filip, Alexandru Tomescu și Ansamblul Codex. Proiectul este organizat de echipele Programului Național Cantus Mundi și Madrigal, cu sprijinul Primăriei București, prin PROEDUS - Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive.
Programul complet al festivalului aici: https://bit.ly/2v6CRT9

Intrarea este liberă.