100 de ani in 100 concerte
În acest weekend, 13 - 14 octombrie, de la ora 10.00, vă așteptăm din nou la atelierele creative în cadrul proiectului ”100 de ani în 100 de concerte”, la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi.

pr.Nicolae Bordasiu
Duminică – 07.10.2018, ora 18:00, la Biserica „Șerban Vodă” din București, venerabilul Părinte Profesor Nicolae Bordaşiu – slujitor la Biserica „Sfântul Silvestru” din Bucureşti, ne va vorbi despre „1918 – cel mai frumos an din istoria Românilor!”

TargulBucurestilor
Primăria Capitalei, prin Centrul de Creație, Artă și Tradiție al Municipiului București, organizează cea de-a treia ediție a Târgului Bucureștilor, în perioada 10 - 14 octombrie 2018, în Parcul Izvor.

referendum
Iubiți frați și surori, iubitori ai Părintelui Arsenie Boca,

Dacă nu ați făcut-o încă, vă rog sa mergeți să votați la Referendum și nu singuri ci cu toți cei ai voștri!
Avem de dat un răspuns pentru cel mai important examen al nostru, din ultimii 30 de ani.
Dați deoparte manipulările celor care nu se gândesc la viitorul României și votați cu conștiința apartenenței la un neam de martiri eroi și sfinți!

Cristian Filip - Președintele Fundației Creștine Părintele Arsenie Boca

Elisabeta Rizea
Muzeul Național al Literaturii Române vă invită la un spectacol de teatru tulburător sâmbătă, 29 septembrie 2018, de la ora 17.00, la sediul din Str. Nicolae Crețulescu nr. 8 (în spatele Bisericii Albe) dedicat celei care a fost Elisabeta Rizea.