Pr. Constantin Necula
Părintele Constantin Necula va conferenția joi, 8 noiembrie 2018, începând cu ora 19:00 la Biserica Nașterea Maicii Domnului – Ghencea din București.

Cenaclul Lumina Lina 280x264
Vă invităm cu bucurie la un concert deosebit, duminică 4 noiembrie 2018, ora: 16:00  „Bat clopotele cântând reîntregirea”, susținut de Cenaclul Lumină Lină.

Sarbatoarea Sf.Dimitrie
Pelerinajul la sărbătoarea Sfântului Cuvios Dimitrie cel Nou, Ocrotitorul Bucureştilor, prăznuit la 27 octombrie, organizat ca în fiecare an de Patriarhia Română şi Arhiepiscopia Bucureştilor, se va desfășura în perioada 25-29 octombrie 2018 după următorul program:

Noi dam tonul
Concert de muzică religioasă susținut de Corala Bărbătească Ortodoxă „TE DEUM LAUDAMUS”, marți 30 octombrie 2018, ora 19.00.

targul de Sf.Dumitru
Ca în fiecare an, în această perioadă vă aşteptăm la „Târgul de Sfântul Dumitru”!
Muzeul Naţional al Satului „Dimitrie Gusti” organizează, în perioada 26 octombrie – 28 octombrie 2018, mai multe manifestari dedicate sărbătoririi Sfântului Dumitru, protectorul spiritual al muzeului, prilej de comemorare a profesorului Dimitrie Gusti, mentorul muzeului.